11.10.2016 r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas IV.

Już na samym początku poszczególne klasy przybrały kocie nazwy:
- klasa 4 a – „Mruczki”,
- klasa 4 b – „Dachowce”,
- klasa 4 c – „Syjamy”,
- klasa 4 d – „Persy”,

Czwartoklasiści, poddani zostali różnym próbom. Musieli przejść je pomyślnie, aby zostać przyjętymi w poczet uczniów starszych!

Zmagali się w rożnych konkurencjach takich jak: test znajomości nauczycieli uczących w kl. IV-V, ułożenie najwyższego domku z kart, nadmuchanie największego balonu, bieg z piłeczką pingpongową, czy stworzenia idealnej mumii z papieru toaletowego.

Wszystkich zaskoczyło zaangażowanie i waleczność naszych Czwartoklasistów!!! Prawie każdą konkurencję zwycięsko przeszli i każda klasa była wygrana!! Jednak najwięcej punktów zdobyła klasa IV c.

Nie mogło obejść się również bez testu dla wychowawców kl. IV, którzy musieli przeczytać trudne i bardzo śmieszne wierszyki.

Imprezę prowadzili uczniowie z kl. VI a i VI b pod czujnym okiem Pani Anny Domżalskiej.

Na zakończenie zabawy każda klasa IV otrzymała dyplom za odwagę i hart ducha podczas „Otrzęsin”.