W miniony czwartek – 10 listopada uczniowie klas 4-6 byli uczestnikami niebywałego wydarzenia na terenie szkoły jakim był „Wyścig po życie”.

Tak, tak - był to prawdziwy wyścig, gdyż użyto w nim elektrycznego quada, za pomocą którego pan Andrzej Piasecki przedstawił uczniom pokonując prosty tor przeszkód – jak nawet niewielka ilość alkoholu, czy też narkotyków zaburza rzeczywiste możliwości reakcji i refleksu kierującego jakimkolwiek pojazdem.

Uczestnicy zajęć profilaktycznych dowiedzieli się jak tragiczne zdarzenia i sytuacje wynikają z przyjmowania wszechobecnych trucizn.

Warsztaty prowadzone w tak niekonwencjonalny sposób zmusiły młodych ludzi do refleksji, uczyły odróżniać dobro od zła i nie poddawania się schematom oraz namowom nieodpowiedzialnych osób.

Żywe zaangażowanie uczestników zaowocowało rozmową z prowadzącym. Podejmowanie prób dyskusji było najlepszym dowodem na zrozumienie przez nich tematu i informacji oraz wiedzy, koniecznej do podejmowania we własnym życiu bezpiecznych i przemyślanych decyzji.

Pamiętaj! Chcesz żyć? „Bądź czysty!” Nie daj się zabić przez „będącego pod wpływem”. Reaguj! Masz do tego nie tylko prawo, ale i wewnętrzny nakaz!