Uczniowie klas sportowych z naszej podstawówki oraz gimnazjum, spędzili wraz z wychowawcami cztery niezapomniane dni na obozie integracyjnym w Górach Stołowych. Łącznie w wyjeździe wzięło udział 63 uczniów.

Bazą wypadową był „Pensjonat u Anny” - położony w malowniczych Łężycach, gdzie jak zaznaczają uczestnicy obozu, sympatyczna właścicielka obiektu serwowała im smaczne, domowe posiłki.

Program wycieczki przewidywał między innymi wejście na Szczeliniec - najwyższy szczyt w Górach Stołowych. Niestety ze względu na opady śniegu i silny mróz atrakcję tę trzeba było ominąć. W zamian za to uczniowie zwiedzili Park Zdrojowy w Dusznikach Zdroju i Kudowie. Jak na pływaków przystało odwiedzili również Aquapark, który był zlokalizowany w centrum uzdrowiska w sąsiedztwie dwóch największych ośrodków sanatoryjnych. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Skansenu „U Sołtysa”, gdzie można było obejrzeć ekspozycję zebranych przez właściciela eksponatów, wśród których znalazły się zbiory żelazek, wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, wyposażenie domostw i warsztatów, rzeźby, wystawa minerałów, ekspozycja poświęcona dawnemu szkolnictwu, czy wreszcie rekonstrukcja chodnika górniczego.

Uczestnicy obozu zwiedzili ponadto Turystyczną Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie, gdzie mieli okazję poznać sposoby wydobycia węgla kamiennego, zwiedzić Muzeum Górnictwa, przejechać się kolejka górniczą oraz zobaczyć na własne oczy ducha kopalni - Edka.

W drodze powrotnej nie lada atrakcją było zwiedzanie nowo otwartego Afrykarium w Zoo we Wrocławiu, które uchodzi za jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.

Po pełnych emocji i niezapomnianych wrażeń, czterech dniach obozu integracyjnego, nasi uczniowie opuścili ze smutkiem bajeczną i gościnną Koltinę Kłodzką.