Niecodziennym osiągnięciem sportowym może pochwalić się jeden z uczniów naszej podstawówki – Jakub Mosakowski z klasy 5a.

Jakub wraz ze swoimi klubowymi kolegami wziął udział w Pucharze Europy w Karate Shotokan NSKF, który odbył się w tym miesiącu, w Erquy we Francji. Do rywalizacji stanęli najlepsi zawodnicy z Francji, Rosji, Białorusi, Litwy, Polski oraz Japonii.

Nasz dzielny piątoklasista okazał się być uzdolnionym karateką, który wywalczył dwa medale. Pokonując konkurentów zdobył złoty medal w Kihon Ippon Kumite oraz srebro w Kata.

Kubie, jego rodzicom oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych mistrzowskich tytułów.