Jest taki jeden dzień w roku, który podobno liczy się od zmroku i to właśnie wtedy bierzemy do rąk kawałek białego i kruchego opłatka, by podzielić się nim z bliskim, krewnymi oraz przyjaciółmi.

Każda z klas we własnym gronie obchodziła klasową Wigilię, a ich wspólnemu kolędowaniu towarzyszyły jasełka - teatralne inscenizacje o narodzeniu Chrystusa. Ich nazwa pochodzi z języka staropolskiego, w którym to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej,w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa - nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne wizualizacje.

Takie właśnie jasełka przygotowali uczniowie klas I-III pod opieką pań Kamili Smolińskiej i Izabeli Ryczkowskiej oraz klas IV-VI, nad którymi czuwali pan Arkadiusz Kejna i pan Jacek Stybor oraz panie Ewa Zembrzycka i Teresa Bronikowska.

Wszystkie grupy wiekowe z zaciekawieniem obserwowały starannie przygotowane przedstawienia oraz włączyły się we wspólne kolędowanie. Na koniec wszystkie dzieci przyjęły świąteczne życzenia oraz nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za przygotowanie tak wyśmienitego widowiska, które wprawiło wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.