W czasie wolnym od nauki dzieci bardzo często dysponują dużą ilością czasu wolnego. Jeżeli pogoda pozwoli to wachlarz zabaw znacznie powiększa się o te, które są wielką atrakcją na świeżym powietrzu, śniegu lub lodzie.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, świetlica SP7 przeprowadziła zajęcia o charakterze profilaktycznym. Dla pierwszoklasistów był to turniej pt. ”Bezpieczna zabawa – to podstawa”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótką prezentację, która nawiązywała do zasad bezpiecznej zabawy na śniegu, utrwaliła numery alarmowe oraz uczyła jak prawidłowo przejść przez jezdnię.

„Bezpieczne ferie”, to zajęcia przeznaczone dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Ich głównym celem było ukształtowanie w uczniach nawyków bezpiecznych zachowań w czasie wypoczynku. Zajęcia w formie happeningu sprzyjały przyswojeniu ważnych treści. Im większa ilość zaangażowanych zmysłów, tym większa koncentracja uwagi na zadaniu. Dzieci podzielone na grupy pracowały przy trzech stanowiskach odpowiadających danemu obszarowi zagrożeń, na przykład: dom, miasto lub plener.

W warsztatach pt. ”Jestem bezpieczny – umiem pomagać innym” udział wzięli uczniowie klas trzecich. Ich zadaniem było uświadomienie sobie jakie zagrożenia mogą pojawić się w ich życiu i jak poprawnie zadzwonić po pomoc. Pracując w grupach, dzieci wykazywały się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w powyższych happeningach oraz życzymy udanych, fantastycznych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych!