Czy uczniowie naszej szkoły są odpowiednio przygotowani do ferii? Na pewno tak! O ich odpowiednie przeszkolenie zadbał instruktor pływania – pan Marek Roszyk, który podczas godzinnej prezentacji zapoznał uczniów z ogólnymi zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie szukali odpowiedzi na nurtujące, a zarazem bardzo ważne dla nich pytania:
• Co rozbić kiedy załamie się pod Tobą lód?
• Jak postępować jeżeli będziesz świadkiem wypadku?
• Jakie numery alarmowe pamiętasz?
• Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?

Spotkanie zaowocowało wyciagnięciem bardzo ważnych wniosków, których przestrzeganie zalecamy wszystkim naszym podopiecznym:
• Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych,
• Zachowaj bezpieczny odstęp miedzy sankami,
• Nie rzucaj zlodowaciałym śniegiem,
• Do jazdy na łyżwach korzystaj tylko z wyznaczonych miejsc,
• Nie ślizgaj się na rzece lub jeziorze,
• Bądź widoczny na drodze – pamiętaj o odblaskach,
• Nie strącaj zwisających sopli,
• Nie przebiegaj przez ulicę - nie przekraczaj jezdni w miejscach niedozwolonych.

Na koniec spotkania, uczniowie mieli okazję do przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Miejmy nadzieję, że te ferie spędzimy zdrowo i wesoło. W związku z tym życzymy udanego i zasłużonego odpoczynku.