Dzień 14 marca 2017 r. w naszej szkole był ogłoszony „Dniem Matematyki”. Przebiegał on pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”. W tym dniu uczniowie klas IV – VI rozwiązywali zadania na powyższy temat. Sprawiło im to dużą przyjemność.

Nie wymagało to specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Na wspólny sukces uczniowie pracowali w grupach, a największym ich osiągnięciem była wspólna matematyczna zabawa. Zadania, które rozwiązywali uczniowie zostały pobrane ze strony ogólnopolskiego organizatora – Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego – e-math.pl. Żeby poczuć lepiej atmosferę tego dnia, uczniowie klasy VI „a” pod czujnym okiem pani Marioli Jastrzębskiej przygotowali plastyczną oprawę tego niecodziennego wydarzenia.