22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W naszej szkole uczniowie klas czwartych, pod kierunkiem starszych kolegów z klas V i VI uczestniczyli w pokazach bardzo interesujących doświadczeń.

Obserwowali wybuchający wulkan, zjawisko napięcia powierzchniowego wody, samoistnie nadmuchujący się balon, otwierające się na wodzie papierowe kwiaty, ciecz nienewtonowską, lampę lawę, węże faraona oraz trójwymiarowy obraz powstały dzięki aplikacji w smartfonie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, na holu można obejrzeć również wystawę fotograficzną pt. „Przyroda nieożywiona”. Zdjęcia wykonali chętni uczniowie z klas IV – VI.

Inicjatorkami obchodów były nauczycielki przyrody, panie Justyna Bratyszewska i Anita Kempkowska. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia oraz zachęcamy do promowania postaw ekologicznych.