W czwartek 27 kwietnia 2017 r. w SP 4 odbyła się już IX edycja prestiżowego Konkursu Ortograficznego "O pióro burmistrza". Tradycyjnie wzięli w nim udział najlepsi ortograficy z klas III brodnickich podstawówek.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z bardzo trudnym dyktandem oraz wykonać 2 ortograficzne ćwiczenia. Wszyscy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom wiedzy, umiejętności i intuicji ortograficznej, ale to nasza szkoła po raz kolejny okazała się najlepsza, ba, BEZKONKURENCYJNA!!! Zajęliśmy wszystkie podiumowe miejsca i zdobyliśmy także wyróżnienie!

Oto najlepsi w Brodnicy:

I miejsce - Jakub Kwiatkowski z klasy 3 a

II miejsce - Agata Dembek z klasy 3 f

III miejsce - Laura Detmer z klasy 3 a

Wyróżnienie - Piotr Nijakowski z klasy 3 f

Przy okazji należy wspomnieć, że Jakub Kwiatkowski i Agata Dembek są finalistami tegorocznej Ogólnopolskiej Stypendiady "Ortografek 2017".

Uczniów do konkursów przygotowała i do zwycięstwa poprowadziła Ewa Zembrzycka.