Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Osieku odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych „Gżegżółka 2017”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas III-IV oraz klas V-VI.

Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Gmach (4c), Oskar Kaliszer (4a), Wiktoria Brzozowska (5b) oraz Aleksandra Sikorska (5b).

Podczas konkursu wszyscy uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych i uzupełniali luki w dyktandzie. Po tym etapie do dalszej części konkursu zakwalifikowało się dziesięcioro dzieci 

z każdej kategorii. Następnie uczniowie szukali słów w słowniku na czas. 

Pięcioro finalistów z każdej grupy w zadaniu finałowym zapisywało zdania zawierające homonimy i homofony.  

Oskar Kaliszer pomyślnie przeszedł przez wszystkie etapy konkursu i zajął I miejsce w  kategorii klas III-IV. Natomiast Maksymilian Gmach zdobył wyróżnienie w tej samej kategorii. 

 Wiktoria Brzozowska w grupie starszej dotarła do półfinału. 

Do konkursu naszych reprezentantów przygotowywała p. Hanna Łęgowska we współpracy z polonistami: p. Anetą Maciejko, p. Małgorzatą Cichewicz oraz p. Justyną Kułakowską.

Trzeba dodać, że nasza szkoła bierze udział w tym konkursie od pięciu lat i każdego roku mamy mniejsze lub większe sukcesy. W roku 2014 i 2016 zdobyliśmy  tytuł „Najlepszej Szkoły” 

co jest dla nas dużym wyróżnieniem. Gratulujemy!

Back to top