Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w akcji ekologicznej pt. „Sprzątanie Świta”. W tym roku młodzież klas szóstych i siódmych wspierała działania zatytułowane „Nie ma śmieci – są surowce”.

Celem tegorocznej akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska.

Nasi podopieczni nie pozostali obojętni na losy natury i otaczającego nas świata – wspólnie z wychowawcami przeszli osiedlowymi ulicami i oczyścili je z zalegających śmieci.

Was również zachęcamy do bycia EKO i segregowania śmieci w trosce o dobro natury. A kiedy jest ku temu okazja, zwracajcie uwagę, że nie ma śmieci – są surowce!