Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września, a jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Uczniowie klas siódmych postanowili pomóc starszym kolegom z gimnazjum i pod opieką nauczycieli języków obcych  - Doroty Michalskiej, Leny Wysockiej, Moniki Goździkowskiej oraz Błażeja Kopka, włączyli się w przygotowania do obchodów tego święta na terenie naszej szkoły. Przygotowali między innymi kolorowe flagi, którymi ozdobiono korytarze.  Na uczniów czekał również krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów gimnazjum.

Wszyscy uczniowie, którzy są zainteresowani zgłębianiem tajników języków obcych, zapraszamy na I piętro budynku gimnazjum, gdzie na sztalugach przy pokoju nauczycielskim - umieszczono wiele ciekawych plansz z wyrazami i wyrażeniami w różnych europejskich językach. See you there! Auf Wiedersehen! Allez, au revoir! A più tardi!