„Ser” lub „cheese” to popularne wyrazy, aby wywołać uśmiech na ludzkich twarzach. W przypadku uczniów „siódemki” udało się to bez zbędnych zaklęć.

6 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

W tym dniu w naszej szkole dominował kolor żółty. Korytarze zostały ozdobione żółtymi balonami i uśmiechniętymi buźkami. W klasach odbywały się różne konkursy oraz mini dyskoteki. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień, i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.