12 października to Dzień Bezpiecznego Komputera. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Dzień ten obchodzimy od 2004 roku, a patronat nad tym wydarzeniem objął  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki zaangażowaniu pani pedagog – Anny Domżalskiej i nauczycielki informatyki – Ewy Domińskiej - uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z komputerami,  a także dowiedzieli się,  w jaki sposób trzeba zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci oraz  jakie  zagrożenia płyną z Internetu.

W naszej szkole wielokrotnie wspominaliśmy  o ochronie komputerów, zabezpieczaniu danych  i cyberprzemocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawka komputerów z dawnych lat. Można było zobaczyć części komputera takie jak: płyta główna, zasilacz, dysk twardy itp.

W dniu tak szczególnym jak dzisiejszy zachęcamy wszystkich uczniów do przypomnienia sobie i respektowania kodeksu TIK, który znajduje się na naszej szkolnej  stronie internetowej.