W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy 3d odwiedzili Pałac Anny Wazówny. 19 października 2017r. gościła w nim autorka książek dla dzieci - Elżbieta Bednarczyk.

Mieszkająca od wielu lat w Australii pisarka, jest autorką takich utworów jak „Kłótnie w tornistrze”, „Zimowa przygoda królika”, „Figlarne myszki” i „Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: ,,Odrodzenie duszy”, czy ,,Dar życia”.

Podczas spotkania autorka opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o Australii oraz poruszyła zagadnienia związane z największymi wartościami jakimi należy kierować się w  życiu.  Dużym zainteresowaniem cieszył się również jej występ taneczny – gdzie zaprezentowała się w roli cygańskiej tancerki.

Mamy nadzieję, że po tym pełnym wrażeń spotkaniu z panią Elżbietą Bednarczyk – nasi uczniowie będą rozwijać swoje kompetencje czytelnicze, gdyż nic tak nie wzbogaca człowieka jak czytanie książek!