Wszystkich Świętych to czas zadumy, porządkowania grobów i oddawania czci osobom zmarłym. Początki tego święta sięgają roku 837. Wtedy to papież Grzegorz IV rozporządził, aby 1 listopada był dniem poświęconym pamięci nie tylko męczenników, ale także Wszystkich Świętych Kościoła katolickiego.

Od tamtej pory z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie tradycję odwiedzania grobów naszych bliskich. W ten sposób wyrażamy naszą pamięć  i szacunek.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili tablicę pamiątkową - poświęconą nauczycielom rejonu brodnickiego, którzy polegli i zostali pomordowani przez niemieckiego okupanta w latach 1939-1945.

Pamięć o nich uczcili minutą ciszy i zapaleniem zniczy. W dniu takim jak ten, warto przemyśleć słowa księdza Jana Twardowskiego – „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”.