Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który upłynął pod hasłem „Książka nas łączy”.  Z tej okazji w naszej czytelni trwała akcja pt. „Cała Szkoła Czyta Dzieciom”. Rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród uczniów jest jednym z priorytetów współczesnej szkoły. Wśród osób, które propagowały czytelnictwo znalazła się wicedyrektor Maria Malinowska, nauczyciele naszej „siódemki” oraz licealiści.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nie ma dla człowieka nic cenniejszego jak czerpanie wiedzy z książek, które często są uważane za jej skarbnicę. Ponadto, czytanie wzbogaca naszą wyobraźnię, rozwija słownictwo, relaksuje, utrwala zasady pisowni oraz poprawia pamięć.

Drodzy uczniowie mamy nadzieję, że podzielacie opinię Wisławy Szymborskiej – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, że "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."