Żyjąc w czasach, w których technologia informacyjna jest wszechobecna, a jej zasięg wkracza w każdą sferę naszego życia – musimy być świadomi zagrożeń z niej płynących. Dzień Ochrony Danych Osobowych wydaje się być doskonałą okazją do dokonania refleksji na ten temat.

Drodzy uczniowie - pamiętajcie, żeby nie „tracić głowy w chmurze”! Zwróćcie uwagę, czy pliki przechowywane na wirtualnym dysku nie zwierają informacji wrażliwych, które mogą być wykorzystane przez osoby trzecie.

Pomyślcie zanim klikniecie! Przed otwarciem załącznika lub rozpoczęciem pobierania upewnijcie się, że źródło, z którego korzystacie jest zaufane i bezpieczne.

Używajcie różnych haseł! Posiadanie jednego hasła do wszystkich kont i aplikacji może być wygodne, ale jego przejęcie przez osoby trzecie może skutkować utratą lub kradzieżą danych.

Zabezpieczajcie swoje konta! Używajcie dodatkowych zabezpieczeń, jak np. autoryzacja kodem SMS.

Jeżeli macie ochotę poszerzyć wiedzę w tym temacie - zapraszamy Was na korytarze przyległe do pokoju nauczycielskiego – tam znajdują się prace plastyczne uczniów naszej szkoły - poświęcone temu zagadnieniu.