21 kwietnia 2018 r. odbył się w Wąbrzeźnie finał IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego klas III pt. „Mała Liga Zadaniowa”. Spotkało się 65 najlepszych matematyków z 30 szkół: z Bydgoszczy, Torunia, Łysomic, Brodnicy i okolic, Kowalewa Pomorskiego, Radzynia Chełmińskiego, Wąbrzeźna i powiatu wąbrzeskiego. Konkurs objęty był honorowym patronatem m.in.: Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego  oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

Uczniowie naszej szkoły Kowalik Remigiusz -  kl. III c, Zieliński Kacper - kl. III c oraz Skarżyński Jakub – kl. III d musieli przejść wcześniej przez dwa etapy tego konkursu: szkolny i rejonowy w Osieku. Obydwa zakończyły się powodzeniem, co dało im możliwość wzięcia udziału w III wojewódzkim etapie.

Najlepsi matematycy rozwiązywali zadania o dużym stopniu trudności. Po ciężkiej pracy, spotkali się na słodkim poczęstunku, a ostatecznie po podsumowaniu wyników Jakub Skarżyński zdobył wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mała Liga Zadaniowa”.

Gratulacje i nagrody wręczała m.in. Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty pani Maria Mazurkiewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.