W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. W naszej szkole dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Z  tej okazji uczniowie klasy 8a oraz ich starsza koleżanka z 3 klasy gimnazjum, pod opieką pani Doroty Michalskiej przygotowali krótką część artystyczną. Uczniowie całej szkoły zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania popularnej piosenki pt.: „Panie Janie” w trzech wersjach językowych: francuskiej, angielskiej i niemieckiej.
Korytarze zostały udekorowane przygotowanymi przez uczniów flagami. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych poprzez rozwiązywanie zagadek umieszczonych na kolorowych planszach rozmieszczonych w całej szkole.
Ćwiczenie kompetencji porozumiewania się w językach obcych to współcześnie jedna z najważniejszych rzeczy, jaka stoi na drodze do samorealizacji oraz odniesienia sukcesu w otaczającym nas świecie.