5.03. 2020 r. w naszej szkole odbyły się 7. Igrzyska Wiedzy, których przewodnim tematem był "POWRÓT BRODNICY DO MACIERZY". Brało w nich udział 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Brodnicy oraz powiatu brodnickiego.
Każda drużyna składała się z sześciu osób. Cztery osoby rozwiązywały zadania, natomiast pozostałe dwie wykonywały plakat na temat "Pocztówka z Brodnicy". Zadania obejmowały różne dziedziny nauki: biologię, chemię, fizykę, matematykę, literaturę, historię oraz języki obce.

Naszą szkołę reprezentowali:
Wiktoria Brzozowska z klasy 8b
Wiktor Mickiewicz z klasy 8b
Grzegorz Panek z klasy 8a
Paweł Zygmuntowicz z klasy 8c
oraz osoby wykonujące plakat:
Inga Kowalska z klasy 8a
Eliza Gawin z klasy 8d

Uczniowie otrzymywali do rozwiązania różne zadania. Wszystkie były bardzo ciekawie przygotowane. Używali mikroskopu, wykonywali doświadczenia chemiczne oraz doświadczenia fizyczne.
Wszyscy w drużynach sumiennie pracowali, aby dumnie reprezentować szkołę. Jako punkty rozdawano cukierki.
Każda grupa mogła liczyć na wsparcie kibiców, którzy wiernie wspierali swoich kolegów i koleżanki. Na całej sali widniały plakaty z różnorodnymi hasłami, a niektórzy ubrali nawet specjalne koszulki, na których można było dostrzec symbole szkoły bądź motywujące słowa.
Nad przebiegiem igrzysk czuwali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali soki, jogurty i drożdżówki.
Nasza szkoła zajęła 3. miejsce. Jest to wspaniałe osiągnięcie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, m. in. zestawy kredek, pastele do tkanin, cukierki oraz smycze.
Tegoroczne igrzyska dostarczyły wiele pozytywnych emocji i umożliwiły zapoznanie się z uczniami innych szkół.