Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku, skierowana  jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, ale także ich rodziców, opiekunów i dziadków. W ten sposób podkreślono rolę i wartość czytania międzypokoleniowego. Głównym celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. 

Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał  pakiet książeczek: 
„Pierwsze abecadło” – antologia tekstów dla dzieci
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" – poradnik dla rodziców
Kreatywny alfabet – plakat z literkami
Wyprawka czytelnicza zawiera broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- jest to poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, ale również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci. 

Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Znajdą tam Państwo odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto czytać dziecku? Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do biblioteki?
Dodatkowo, proponujemy szereg innych artykułów czy propozycji książkowych dla dzieci. Jest to wspaniała baza wiedzy http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku/. 
Mamy nadzieję, że  miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
Książeczki zostały wręczone uczniom podczas ich pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej.

A dla młodzieży, ich rodzin i wszystkich osób zainteresowanych biblioteką szkolną proponujemy przyłączenie się do akcji Czytaj PL-  jest to akcja promująca czytelnictwo. Umożliwia dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków w całości i zupełnie za darmo przez cały listopad.

Aby czytać za darmo, wystarczy zeskanować kod QR z plakatu akcji przy pomocy aplikacji mobilnej Woblink dostępnej w sklepie App Store lub Google Play. 
https://czytajpl.pl/ 

Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada! Polecamy !

Back to top