Ponad tysiąc uczniów z naszego regionu otrzymała stypendia w ramach dwóch marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza" i „Humaniści na start".

Prymus Kujaw i Pomorza to program skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.Wsparcie w formie finansowej trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych.

Humaniści na start to kolejny program przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wśród stypendystów jest 48 uczniów podstawówek oraz 352 licealistów. Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięczni.

Na liście stypendystów „Prymusa Kujaw i Pomorza" znaleźli się uczniowie  naszej szkoły z kl. 8 a – Oskar Kaliszer i Adam Pawłowski.
Jesteśmy z nich dumni! Gratulujemy sukcesu.