Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

W naszej szkole uczniowie szkoły podstawowej włączyli się do obchodów Dnia Ziemi. Miłośnicy przyrody z klas czwartych wykorzystując wiadomości z przyrody i umiejętności informatyczne wykonali Kodeks Młodego Ekologa w formie plakatu graficznego.
Klasa piąta i klasy szóste spędzając czas na łonie natury dostrzegli  jej piękno i uwiecznili na fotografiach pod tytułem: „To chciałabym(chciałbym) ocalić”.
Swoją wiedzę z zakresu ekologii  sprawdzili uczniowie kl. szóstych biorąc udział w teście wiedzy.
Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w konkursie technicznym "Coś z niczego" - pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów'' czyli ciekawe pomysły na ,,drugie życie'' odpadów. Uczniowie wysłali zdjęcia prac oraz krótki opis wykonanego przedmiotu. Spośród najciekawszych prac szczególne wyróżnienie  otrzymały:  Julia Szymańczyk klasa 8c za wykonanie karmnika dla ptaków z papierowej rolki po ręczniku kuchennym oraz za różnorodność pomysłów i wykonanie Agnieszka Zdrojewska klasa 8d, która uwielbia wykonywać przydatne ozdoby do pokoju np: stare, zużyte płyty CD do ozdoby  ścian, drewniane klamerki i patyczki jako zawieszki do zdjęć oraz podkładki pod szklanki i telefon.
Pozostali  uczniowie wykonali wiele pomysłowych i przydatnych przedmiotów: Laura Straub klasa 8d-bransoletka z zawleczek od puszek, Aleksander Balejko klasa 8b-piórnik z plastikowej butelki,  Gabriela Grochowalska klasa 8b-skarbonka, Zuzanna Grochowalska klasa 8b - doniczka z plastikowej butelki, Agata Dembek klasa 7c-doniczka z plastikowej butelki oraz Szymon Lichnerowicz klasa 7b-wazony i świeczniki z plastikowych butelek.
Oprócz działań zorganizowanych w naszej szkole, uczniowie skorzystali z zaproszenia do udziału w konkursie Brodnickiego Parku Krajobrazowego  i wykonali plakaty nawiązujące do tegorocznego hasła Dnia Ziemi - – „Przywróć naszą Ziemię”.

Cieszymy się, że pomimo pandemii wielu uczniów włączyło się do tegorocznej akcji.

Poniżej prezentujemy wybrane prace uczniów: