W środę 2 czerwca uczniowie klas szóstych i ósmych przystąpili do międzynarodowego konkursu ,,Matematyka Bez Granic”. Konkurs ten odbywa się w wielu krajach Europy Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii.  Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania osadzone w kontekście rzeczywistym i np. Cecylii pomagali w zakupie znaczków pocztowych, a Leonowi w zmontowaniu stolika do kawy. Rozwiązanie jednego z zadań trzeba było przedstawić w języku angielskim. W konkursie oceniana jest również estetyka rozwiązań, tak więc uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas przedstawiania odpowiedzi na pytania sformułowane w zadaniu.
Wszystkim uczestnikom życzymy wysokich miejsc. Krajowe wyniki konkursu poznamy za miesiąc.