W bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla klas 2 Szkoły Podstawowej. Wychowawcy wytypowali po dwie osoby reprezentujące klasę.
Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla dzieci i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
 Konkurs składał się z 2etapów. Podczas etapu pierwszego, uczestnicy czytali fragmenty prozy przygotowanej przez organizatorów. Uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu, prezentowali losowo wybrane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczniowie świetnie pokazali swoje umiejętności.

Jury oceniało według następujących kryteriów: płynność czytania, poprawność, interpretację, wyrazistość i dykcję.

Mistrzami Pięknego Czytania zostali:
 I miejsce - Maja Kowalska z klasy 2b
II miejsce - Liwia Klafta z klasy 2d
III miejsce Laura Markuszewska z klasy 2a

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy godnego reprezentowania swoich klas oraz życzymy czerpania wielu przyjemności płynących z czytania książek.
Mistrzowie czytania jak również wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, pamiątki oraz dyplomy.