Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, międzynarodowe święto, którego celem jest ukazanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz propagowanie nauki języków obcych. Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w obchodach tego święta.

Korytarze szkolne zostały udekorowane licznymi flagami, planszami, które zachęcały uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach europejskich. Zachęcały one jednocześnie do pogłębiania swojej wiedzy. Uczniowie zostali zaproszeni do porównania przysłów w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim oraz zastanowienia się z jakiego języka pochodzą używane na co dzień w języku polskim wyrazy, takie jak, np. żongler czy karnawał . Najciekawszym zadaniem okazały się kody QR. Uczniowie skanując smartfonami te czarno-białe kwadraciki przenosili się na wskazane strony internetowe, na których znajdowali szereg pytań dotyczących języków obcych. Wśród ciekawostek językowych można było znaleźć te dotyczące najpopularniejszych języków, ale także tych pisanych cyrylicą, języków pisanych od prawej do lewej, twórcy języka esperanto czy tez języka migowego. Na lekcjach języków obcych uczniowie brali udział w kwizach językowych.

Chcesz podróżować, poznawać nowe kultury i ludzi, mieć w przyszłości szansę na lepsza pracę, obejrzeć film w oryginale bądź zaśpiewać ulubioną piosenkę w języku obcym? Jest na to sposób. Po prostu ucz się języków obcych!