Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

We wrześniu klasa 5c pod opieką wychowawcy, p. Anny Becmer, rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu eTwinning o nazwie "Penpals around Europe", czyli "Europejscy przyjaciele piszą listy". Partnerem jest szkoła z Hiszpanii, z miasta Parets Del Valles, niedaleko Barcelony.  Celem projektu jest poznanie rówieśników z innego kraju, jego kultury oraz oczywiście praktyczna nauka języka angielskiego.

Do czerwca zaplanowanych jest wiele ciekawych działań, takich jak nagrywanie filmów z prezentacją szkoły, miasta, przygotowywanie potraw według przepisów naszych przyjaciół, wysyłanie listów, kartek świątecznych i pamiątek. Raz w miesiącu odbywają się spotkania online, przez google classroom, oraz wysyłane są listy z Polski do Hiszpanii i z powrotem. 
Do tej pory udało się zrealizować kilka pierwszych założeń projektu. Uczniowie klasy 5c wysłali listy przedstawiające się, które dotarły do Hiszpanii.  Każdy z nich ma już swojego kolegę czy koleżankę, z którym będzie wymieniać się kolejnymi listami. Odbyło się pierwsze, prawie dwugodzinne spotkanie na żywo, w czasie którego uczniowie przedstawiali się sobie, śpiewali piosenki, tańczyli układy taneczne i uczyli się podstawowych słówek w języku hiszpańskim i polskim. Wysłaliśmy do Hiszpanii mnóstwo pamiątek z Polski, takich jak ołówki, magnesy, kotyliony, które zostaną włożone do specjalnej pamiątkowej skrzynki. Czekamy teraz na odpowiedzi i w międzyczasie przygotowujemy prezentacje na temat Brodnicy, które zostaną przedstawione na kolejnym spotkaniu na żywo na początku listopada. 

Back to top