Nasza szkoła włączyła się w  akcję MEN „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły wybrali się do lokalnych  miejsc pamięci i  złożyli znicze pod pomnikiem zamordowanych nauczycieli w czasie wojny.
Podczas lekcji wychowawczych  poruszano tematy przybliżające polską tradycję obchodzenia Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek oraz wspominano tych, którzy odeszli.
Przed wejściem do biblioteki szkolnej przygotowana została wystawa poświęcona ważnym, znanym i zasłużonym postaciom naszego regionu.
W naszej codzienności powinniśmy pamiętać o ludziach, którzy tworzyli historię naszego życia, naszego miasta oraz kraju.

Poniżej  przedstawiamy fotorelację z naszych działań