22.03.2022 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i upominków uczestnikom Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się w marcu.
Na pytania z zakresu wiedzy o kulturze, geografii, przemyśle, nawykach żywieniowych oraz dotyczących umiejętności językowych odpowiadali uczniowie klas siódmych i ósmych.

W konkursie wzięło udział w sumie 19 uczniów, a najlepsze miejsca uzyskali kolejno: Szymon Lichnerowicz, Jakub Kwiatkowski oraz Igor Czerwiński.
Wręczenia nagród dokonali: p. Dyrektor Beata Kalwa oraz nauczyciele germaniści p. Sylwia Modrakowska i p. Jacek Stybor – organizatorzy konkursu.
Za ufundowane nagrody i upominki dziękujemy ambasadom Niemiec, Austrii i Szwajcarii.