Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych.
Każdego roku nasi uczniowie  aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

W naszej szkole tego dnia na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty oraz fotografie przedstawiające elementy przyrody ożywionej, nieożywionej i formy ochrony przyrody oraz wykonane z surowców wtórnych przedmioty użyteczne i ozdobne. Wykonawcami tych pięknych prac byli uczniowie klas 4-7.
Klasy starsze wykonały edukacyjne gry planszowe z wykorzystaniem surowców wtórnych o tematyce ekologicznej. W najbliższym czasie będą mogły popisać się również znajomością mapy biorąc udział w konkursie „Mistrz Mapy”.
Swoją wiedzę z zakresu ekologii  sprawdzili uczniowie kl. 5 biorąc udział w teście wiedzy. Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
Zuzanna Gajewska i Krzysztof Kamiński – I miejsce
Magdalena Kania – II miejsce
Ewelina Czołba – III miejsce

Wszyscy uczestnicy testu w nagrodę spotkali się z p. Martą Roman edukatorem z zakresu ekologii Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Prezentacja multimedialna pt:  "Podniebna autostrada. Ptasie migracje" bardzo zaciekawiła uczniów i zainspirowała do dalszych działań proekologicznych, a drobne upominki ucieszyły miłośników przyrody.
Uczniowie kl. 1-3  to również wspaniali przyrodnicy i ekolodzy, którzy czynnie wzięli udział w Międzynarodowym Święcie Ziemi.
Dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział w tegorocznej akcji!
Apelujemy do wszystkich, którym zależy na życiu w zdrowym, przyjaznym środowisku - dbajmy o Ziemię. Nie tylko w dniu jej święta. Mamy ją tylko jedną!