17 maja w I LO w Brodnicy odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.
W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje ośmiu szkół powiatu. Najpierw uczestnicy rywalizowali ze sobą na etapie pisemnym, z którego wyłoniono osiem osób z najwyższymi wynikami i to one odpowiadały potem ustnie na pytania finałowe. Dotyczyły one wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, gramatyki i słownictwa.

Jesteśmy niezwykle dumni z wyników naszych uczniów: drugie miejsce w całym konkursie zajął Igor Czerwiński z klasy 8b, czwarte miejsce nagrodzone  wyróżnieniem Agata Dembek z 8c, a tylko jednego punktu zabrakło Lenie Węgrzynowskiej z 8b do przejścia do etapu finałowego. Nasza trójka zdobyła łącznie najwięcej punktów ze wszystkich reprezentacji w całym konkursie. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Anna Becmer.

Gratulujemy!!!

Fotorelacja z konkursu: