W środę, 1. czerwca odbyła się gra miejska "Tajemnice bransoletki Anny Wazówny" skierowana do uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy. Gra, której celem było odnalezienie zaginionej biżuterii brodnickiej starościanki została zorganizowana przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 : Ewy Szymańskiej, Barbary Kurnickiej, Krzysztofa Miąskowskiego oraz Wojciecha Pawłowskiego przy współudziale Biura Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Brodnicy, Muzeum w Brodnicy oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy.

Uczestnicy musieli wykonać szereg zadań, m.in. rozszyfrować list miłosny Gustava Brahe do Anny, uzupełnić zielnik królewny, odwzorować mural oraz ułożyć slogan reklamowy. Niezbędna była także wiedza na temat życia i działalności królewskiej siostry - trzeba było wypełnić wirtualną krzyżówkę oraz sprawnie posługiwać się czytnikiem kodów QR. Mimo niesprzyjającej pogody wszystkie zespoły ukończyły grę, a bransoleta została szczęśliwie odnaleziona w komnacie podziemi zamkowych, która przez kilka lat służyła za komnatę grobową królewny. Wszystkie zadania miały na celu popularyzację wiedzy o historii naszego miasta oraz o postaci Anny Wazówny wśród młodzieży i ulokowane były w historycznie ważnych miejscach, m.in. w Bramie Chełmińskiej, w kompleksie ruin zamkowych, pałacu Anny Wazówny. Po ukończonej grze wszyscy uczestnicy otrzymali zaproszenie do Urzędu Miasta, gdzie nastąpiło wręczenie nagród, ufundowanych przez Biuro Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Brodnicy. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku także zaproszą młodzież do wspólnej edukacyjnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: