Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Ekologia jest jedną z nauk, która najprościej rzecz ujmując, zajmuje się przyrodą – czyli wszystkim, co nas otacza. W dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego ekologia oznacza naukę o domu. Środowisko to przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy.     
Zatruwanie środowiska to problem współczesnego świata, na który powinien zwracać uwagę każdy z nas. Dlatego też kształtujemy świadomość i odpowiedzialność ekologiczną młodych ludzi. W przyszłości to oni będą decydować o wielu sprawach i to im powinno się zwracać uwagę na wiele błędów popełnianych w dzisiejszym świecie. Błędów, które mogą zaważyć na przyszłych losach pokoleń. 

W ramach tego przedsięwzięcia klasy 2 i 3 SP realizują zaproponowane zadania, których celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu funkcjonowania i ochrony przyrody. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Joanna Węgielewska, wychowawczyni klasy 3d. 
 Dbając razem o przyrodę, zapewniamy nie tylko sobie, ale i przyszłym pokoleniom, niebagatelny majątek w postaci czystego świata a tym samym, czystego domu.

 

Back to top