17 i 19 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas 1 na czytelnika. Po pasowaniu na pierwszoklasistę jest to kolejny ważny dzień w kalendarzu szkoły, ponieważ wszyscy uczniowie najmłodszych klas stają się czytelnikami naszej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po wprowadzeniu w magiczny świat biblioteki, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uroczyście dzieci pasowała p. dyrektor Barbara Kwiatkowska.
Podsumowaniem uroczystości było pierwsze wypożyczenie książek z biblioteki.

Galeria zdjęć z wydarzenia: