Zbliżają się wyczekiwane ferie. Dwa tygodnie odpoczynku, w których nasze dzieci dysponują dużą ilością wolnego czasu. W trosce o ich bezpieczeństwo zorganizowaliśmy zajęcia profilaktyczne w formie warsztatów dla klas trzecich: „Jestem bezpieczny- umiem pomagać innym". Celem projektu było kształtowanie bezpiecznych zachowań w różnych obszarach życia dzieci, a także wyposażenie w umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dzieci z klas drugich uczestniczyły w happeningu "Bezpieczne ferie". Zespoły klasowe zgodnie współdziałały w realizacji wspólnego zadania. Aktywna forma profilaktyki w zakresie zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się dzieci podczas ferii w mieście, domu lub w plenerze oraz sposobów chronienia się, zabezpieczania się przed tymi zagrożeniami, tworzyła atmosferę wspólnej zabawy i twórczej pracy.
Najmłodsi uczniowie brali udział w turnieju: "Bezpieczna zabawa-to podstawa". Mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach.
Uczestnictwo w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa naszych dzieci było doskonałą okazją do rozeznania się w stanie wiedzy uczniów odnośnie dbania o bezpieczeństwo ich własne i innych, pobudziło wyobraźnię, twórcze myślenie i wzmocniło czujność.

Galeria zdjęć z zajęć profilaktycznych: