21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny obchodziliśmy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. To on modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi.
Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Dzięki plakatom i informacjom zawieszonym na korytarzach naszej szkoły zwiększyliśmy swoją wiedzę na temat zespołu Downa.
Zakładając tego dnia skarpetki nie do pary manifestowaliśmy wyraz  tolerancji i solidarności z osobami z tą wadą genetyczną.