Wspaniałą tradycją upamiętniająca odzyskanie przez Polskę Niepodległości są Nocne Listopadowe Manewry Patriotyczne, organizowane na terenie Brodnicy. Jak co roku wzięła w nich udział klasa 7c z wychowawcą, Anną Becmer, a także wielu harcerzy z naszej szkoły ze swoimi drużynami.

Manewry rozpoczęły się 10 listopada 2023 r.  o godz.  17:00 na Dużym Rynku, a zakończyły przed 1 w nocy w Brodnickim Domu Kultury. W tym czasie kilkanaście grup, czyli patroli, przemierzało miasto i wykonywało zadania w różnych jego miejscach. Zadania były przeróżne - np. dopasowywanie zdjęć budynków dawnej Brodnicy do jej obecnej mapy, odszukanie na cmentarzu grobów znanych Brodniczan i zapalenie na nich znicza, kiszenie kapusty w beczce, nauka tańca, wysłuchanie wykładów na temat historii, tradycji, języka i kultury polskiej, panele dyskusyjne, escape room, robienie kotylionów i wiele innych. Na trasie można było też zjeść tradycyjne polskie potrawy, np. chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, rosół z gęsi, bigos, barszcz, ziemniaki ze skwarkami, śledzie, kiełbaski, chleb z masłem i cukrem, a także pełno słodkości. Bardzo dziękujemy organizatorom ze "Stowarzyszenia na Wiejskiej" oraz instytucjom współorganizującym za przygotowanie tej cennej lekcji historii, dzięki której jeszcze bardziej możemy poczuć dumę z bycia Polakami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: