8 maja w sali audytoryjnej naszej szkoły odbyła się konferencja PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY WYZWANIEM BRODNICKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Urząd Miejski w Brodnicy uczestniczyli pracownicy pedagogiczni brodnickich szkół i przedszkoli. W ramach konferencji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się, między innymi, z raportem Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, dotyczącym zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.
Gościem specjalnym konferencji był profesor Marek Kaczmarzyk, który w swoim przemówieniu poruszył temat neurobiologii życzliwości oraz dlaczego wszystkie synapsy są społeczne?
Wystąpienia kolejnych prelegentów dotyczyły roli przedszkola oraz szkoły w dostrzeganiu i realizacji potrzeb dzieci i młodych ludzi w zakresie zdrowia psychicznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji: