Dnia 9  maja 2024 r. nasza szkoła przystąpiła do XVI edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. To sprawdzian, z którego uczeń, rodzic i nauczyciel otrzymują rzetelną i obiektywną informację zwrotną na temat przygotowania dziecka do kontynuacji edukacji w klasie czwartej. Pozwala on skutecznie podsumować umiejętności ucznia w następujących obszarach: pisanie i czytanie, słuchanie ze zrozumieniem, liczenie i praktyczne umiejętności matematyczne oraz rozumienie zjawisk przyrodniczych.

Tego dnia towarzyszyła dzieciom wyjątkowa postać – pacynka Bartek. Przyjaciel dzieci był bohaterem filmu relaksacyjnego, opublikowanego na platformie wydawnictwa OPERON. Bajka z Bratkiem pomogła im zrozumieć emocje związane ze sprawdzianem. Dzięki temu uczniowie poczuli większy komfort i poczucie bezpieczeństwa przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań.
Mamy nadzieję, że to nowe doświadczenie, które pozostawi uczniom miłe wspomnienia, dostarczy niezbędnych wskazówek do dalszej nauki i zmotywuje do kolejnych szkolnych wyzwań.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: