Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości. Tak też było i u nas. W ostatni czwartek przed feriami szkolnymi, uczniowie wszystkich klas 1-3 SP bawili się na pięknie udekorowanej hali sportowej. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek i filmów, można było zobaczyć: wróżki, czarownice, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów i złodziei i żołnierzy, nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. 

Zbliżają się wyczekiwane ferie. Dwa tygodnie odpoczynku, w których nasze dzieci dysponują dużą ilością wolnego czasu. W trosce o ich bezpieczeństwo zorganizowaliśmy zajęcia profilaktyczne w formie warsztatów dla klas trzecich: „Jestem bezpieczny- umiem pomagać innym". Celem projektu było kształtowanie bezpiecznych zachowań w różnych obszarach życia dzieci, a także wyposażenie w umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Wielkie gratulacje dla naszych uczennic i pani trener  Katarzyny Brózda, które zostały Mistrzyniami Województwa Igrzysk Dzieci SZS.
Dziewczęta  realizują program Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej. Już w maju powalczą o Mistrzostwo Polski SZS.
Już teraz trzymamy za nasze zawodniczki mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Nasza szkoła współpracuje z kilkoma szkołami w Europie. Uczniowie, pod kierunkiem p. Anny Becmer, wysyłają do siebie listy, pocztówki, kartki świąteczne oraz drobne pamiątki, takie jak magnesy czy monety. Oprócz praktycznej nauki języka angielskiego, można w ten sposób poznać swoich rówieśników z innych krajów, dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat ich codziennego  życia i tradycji, a także przedstawić im nasz kraj i miasto. 
W ostatnim czasie uczniowie z 4a i 6c otrzymali kartki świąteczne z Niemiec (4a) i Słowacji (6c). W drodze do innych klas są również przesyłki z Belgii oraz Szwajcarii.
W ramach współpracy międzynarodowej odbywają się również wideospotkania.

Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta
składamy najlepsze życzenia:
zdrowia, szczęścia, pomyślności,
spełnienia marzeń i wiele radości!

17 i 19 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas 1 na czytelnika. Po pasowaniu na pierwszoklasistę jest to kolejny ważny dzień w kalendarzu szkoły, ponieważ wszyscy uczniowie najmłodszych klas stają się czytelnikami naszej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W ramach programu "Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Domińskiej i p. Izabeli Kupniewskiej  odkryli nowe zasoby pracowni komputerowej. 
Zanim  przystąpili do pracy, najpierw wspólnie ustalili plan działań, podział na grupy oraz przydział zadań. Zadanie polegało na zbudowaniu pojazdów robotycznych-zdalnie sterowanych. Oprócz świetnej zabawy uczniowie mieli okazję zapoznać się  z podstawami programowania, techniki i robotyki.

W dniu 05.01.2023 r. młodzież z klas ósmych miała okazję uczestniczyć w świątecznym przedstawieniu "Kopciuszek. Świąteczne życzenie" przygotowanym przez uczniów oraz nauczycieli  III LO. 
Inscenizacja miała na celu pokazanie, że "dobro zawsze zwycięża". Wspaniały scenariusz, znakomici aktorzy, cudowne dekoracje,  muzyka i tekst piosenek wprowadził uczestników w magiczny nastrój!

Miło nam poinformować, że uczennica kl. 8d - Aleksandra Osińska, zawodniczka TG "Sokół" w Brodnicy, podopieczna p. Katarzyny Brózdy odebrała w Bydgoszczy nagrodę za zdobycie tytułu Sportowca Roku 2022 w powiecie brodnickim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wkręcamy się w pomaganie! 
Informujemy, że już od poniedziałku 09.01.2023r rusza zbiórka plastikowych nakrętek (PET), na rzecz małej Mai. Przekazane nakrętki pomogą zebrać pieniądze na leczenie Majki Jeziorskiej.
Na Wasze plastikowe skarby czekamy maksymalnie do dnia 27.01.2023 roku, wówczas przekażemy nakrętki w odpowiednie miejsce. 
Zakrętki można przynosić do sali numer 3 SP7 (budynek kl.  1-3) do Pani Darii Gabryel.

Back to top