W  czwartek 11 listopada 2022 r. , w ramach lokalnych obchodów Święta Niepodległości, odbyły się na terenie naszego miasta 12 Nocne Brodnickie Manewry Patriotyczne. Z naszej szkoły udział w tym wspaniałym patriotycznym wydarzeniu wzięły dwa patrole: klasa 6c z wychowawcą Anną Becmer, oraz połączone siły klas ósmych pod wodzą historyka, Dariusza Nowackiego. Znalazły się one wśród kilkunastu innych grup, reprezentujących szkoły podstawowe np. ze Zbiczna czy Płowęża, a także SP2, I LO, III LO, CKZiU, oraz poszczególne drużyny harcerskie. Wszystkie patrole miały do pokonania trasę z wyznaczonymi punktami postojowymi, w których trzeba było wykonać inne zadanie, związane z polską historią, tradycją, wojskowością, kulturą lub sportem.

Manewry zakończyły się po północy, kiedy wszystkie grupy zeszły się do finałowego punktu, zlokalizowanego w BDK. Odbył się tam piękny koncert pieśni patriotycznych, po którym każdy patrol otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: