Z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena w naszej bibliotece odbył się konkurs literacki pt. "Świat Baśni Andersena".

22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata – Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to Planeta kontra plastik. Organizatorem Dnia Ziemi od 1970 roku jest organizacja ekologiczna earthday.org.
Hasło na Dzień Ziemi 2024 koncentruje się na szkodliwości tworzyw sztucznych, które coraz bardziej zagrażają środowisku naturalnemu. Problemem jest zwłaszcza mikroplastik, którego drobinki stają się powszechnie obecne.

Corocznie wiosną prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. W naszej szkole ten dzień jest również ważnym wydarzeniem. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1a i 1d przygotowali wspaniałe przedstawienie, ogłoszony został również konkurs plastyczny, na najładniej namalowaną torbę z motywem ekologicznym.

17.04.2024 r. czteroosobowa reprezentacja klas 1-3 oraz pięcioosobowa reprezentacja klas 4-6 uczestniczyła w XVI Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Brodnickim Domu Kultury.

15.04.2024 r. odbyły się biegi przełajowe, w których wzięły udział nasze 3  grupy reprezentacyjne przygotowane przez panią trener Katarzynę Brózdę.
Gratulujemy i życzymy dziewczynom powodzenia na Finale wojewódzkim.

"W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie..." dla naszych uczniów to nic trudnego.
16.04.2024 r.  fantastycznie zaprezentowali się podczas VII Międzyszkolnego Konkursu Czytania oraz Recytacji Wierszy Trudnych Brzmieniowo klas I-III w Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy.

12.04.2024 r. uczniowie klas 6 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych "Anti-Bullying" - czyli przeciwko znęcaniu i przemocy".
Warsztaty miały przede wszystkim na celu przeciwdziałanie zjawisku przemocy i agresji.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Impakt za pozytywną energię i cenne wskazówki!

Już 11.05.2024 od godziny 10.00 w BDK odbędzie się Charytatywny Pchli Targ dla Kajetana Kurowskiego z Brodnicy. Jako szkoła od jutra (10.04.2024 r.)  rozpoczynamy zbiórkę rzeczy, które będą sprzedawane podczas tego wydarzenia. Co zbieramy?
- pluszaki,
- książki,
- zabawki,
- klocki,
- gry,
- puzzle
- wszystko co zalega Wam w domu, a może zyskać nowe życie, aby pomóc chłopcu cierpiącemu na Zespół Coffin Siris.

4 kwietnia 2024 . w Urzędzie Miejskim w Brodnicy podpisano umowę na budowę placu zabaw przy naszej szkole. Na placu znajdą się m.in takie elementy jak:  zestaw integracyjny, huśtawka "Gniazdo", piaskownica dla wózków inwalidzkich, trampolina ziemna itp.
Mamy nadzieję, że nowy plac zabaw będzie służył do wzajemnej zabawy i integracji w gronie rówieśników!
Nie możemy się już doczekać!

Szczegóły:

Brodnica uzależniona od profilaktyki. STOP PRZEMOCY - pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły spotkali się 03.04.2024 r. z sędzią ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ.
Anna Maria Wesołowska, to nie tylko osoba znana z telewizji, ale przede wszystkim sędzia, która przez prawie 30 lat orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi.

04.04.2024 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI klas 1-3. Uczestnicy zmierzyli się z wierszami naprawdę "łamiącymi języki". Jury miało niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. Nagrodą dla wyróżnionych uczniów będzie udział w VII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTANIA ORAZ RECYTACJI WIERSZY TRUDNYCH BRZMIENIOWO, który odbędzie się 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy.