W piątek 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole święto patrona Irlandii – Dzień Świętego Patryka. Naszym celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii i oczywiście dobra zabawa. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie zdobywali wiedzę na temat tradycji obchodów dnia Św. Patryka w krajach anglojęzycznych, poznawali ciekawostki związane z tym dniem.

Uczniowie klas 6-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat patrona Irlandii-na korytarzach i drzwiach znaleźli zadania i pytania dotyczące Św. Patryka. Młodsi uczniowie mogli wykazać się dużą kreatywnością rozwiązując łamigłówki, wykreślanki oraz kolorując symbole związane z Dniem Świętego Patryka i Irlandią.
Uczniowie tego dnia ubierali się na zielono, a przerwach można było usłyszeć piękne rytmy celtyckiej muzyki.

Galeria zdjęć: