Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii, a upamiętnienie historycznych wydarzeń to bardzo istotna część edukacji. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie klasy 2d, 3a i 3c pod opieką p. Anny Zielińskiej, p. Hanny Łęgowskiej i p. Ilony Dąbrowicz zaprezentowali występ słowno-muzyczny. Wspaniale zaśpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły przybliżyć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
O symbolicznej godzinie 11:11, cała społeczność szkolna, zebrana na boisku szkolnym odśpiewała hymn narodowy. Tym samym włączyliśmy się w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Galeria zdjęć: