23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.
Wraz z Fundacją "Słonie na Balkonie" włączamy się do ogólnopolskiej akcji "Żałoba, której nigdy nie było". To symboliczna żałoba narodowa, która ma zwrócić uwagę na problem depresji dotykającej również najmłodsze dzieci (7-12 roku życia).

Depresja może dotknąć każdego, bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność, liczbę znajomych na Facebooku. To bardzo podstępna i wyniszczająca choroba związana z zaburzeniami nastroju. W Polsce liczba prób samobójczych dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat wzrosła o 42% w ciągu ostatniego roku.
W roku 2022 - 150 osób w wieku 13-18 lat odebrało sobie życie. W grupie wiekowej 7-12 lat odnotowano 29 przypadków prób samobójczych w 2020 roku oraz 51 w 2021. 146 dzieci odebrało sobie życie w 2023. To 146 rodzin w żałobie.
Celem  kampanii jest otwarta debata na temat tego, jak pomagać dzieciom zmagającym się z kryzysem psychicznym i wskazanie miejsc, gdzie można otrzymać bezpłatną pomoc, która ratuje życie.

Więcej informacji: https://slonienabalkonie.pl/