"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna". Seneka

30 kwietnia w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jak ogromne znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była zwieńczeniem tej idei. Świat idzie z postępem, jednak historia naszego narodu jest skarbem, który każdy Polak powinien nosić w sercu.
Pan dyrektor Marek Jasiński podkreślił wagę tego historycznego dnia oraz zachęcił do kontynuowania dziedzictwa patriotycznego. Pani wicedyrektor Barbara Kwiatkowska podziękowała uczniom klasy 2a i klasy 2b za piękny występ, a wychowawcom p. Karolinie Ptaszyńskiej i p. Annie Pawłowskiej za przygotowanie szkolnej akademii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: